Ponieważ większość osób zainteresowanych kontaktem zadaje podobne lub wręcz takie same pytania, zdecydowaliśmy się ułatwić wszystkim życie, odpowiadając na te najczęściej zadawane.

Często zadawane pytania

Czy istnieje gdzieś kosztorys prac Catmooda? ile będzie kosztowało…?

Nie ma czegoś takiego jak ujednolicony kosztorys produkcji animacji. Każdy projekt jest kalkulowany indywidualnie. Wynika to z faktu, że specyfika każdego projektu jest inna.
Natomiast, aby szybko wykonać szacunkową wycenę i uzyskać tzw.”rząd kosztów” najlepiej będzie przyjąć założenia, że 1 sekunda animacji reklamowej kosztuje 500 zł, a godzina pracy studia wynosi 220 zł.

Ile czasu potrzeba na zrobienie animacji?

Zależnie od poziomu skomplikowania stylu w którym film powstaje, można zakładać od 15 sekund do 1 minuty dziennie. Oczywiście praca nie odbywa się liniowo, zawsze początek jest wolniejszy a pod koniec projekt nabiera tempa. Wpływa na to konieczność stworzenia bibliotek postaci, teł i całego środowiska.

Czy chcemy wziąć udział w przetargu?

Raczej nie. W bezpłatnych przetargach startujemy jedynie z firmami, które znamy i z którymi już kiedyś ukończyliśmy jakiś projekt. Jest to spowodowane brakiem wolnego czasu i szacunkiem do własnej pracy.

Kiedy będzie premiera Troo2?

Właścicielem praw do serialu jest telewizja 4fun.tv i tylko oni mogą zadecydować o kontynuacji serii. Aktualnie nie są prowadzone żadne prace w tym kierunku. Równocześnie zaprzeczamy, jakoby drugi sezon powstał ale był emitowany poza granicami Polski.